Základní škola Tuchoměřice
ZŠ Tuchomeřice

O nás

Záleží nám na vývoji vašich dětí. Naše škola je zárukou kvalitní výuky stálým pedagogickým sborem. Naším cílem je děti vzdělávat a probouzet v nich zvědavost.

Zkušení pedagogové

Zárukou kvalitní výuky na naší škole je stálý pedagogický sbor, který splňuje kvalifikační předpoklady podle zákona. Součástí sboru jsou v současné chvíli i tři asistenti pedagoga, kteří spolupracují s dětmi s nejrůznějšími problémy pod profesionálním vedením učitelek.

Ředitelka školy: Mgr. Iva Zavadilová

Tř. učitelka 1. třídy: Mgr. Markéta Debroise

Tř. učitelka 2. třídy: Mgr. Daniela Kvapilová

Tř. učitelka 3. třídy: Mgr. Kateřina Lapáčková

Tř.učitelka 4.třídy: Mgr. Iva Zavadilová

Tř. učitel 5. třídy: Mgr. Barbora Jedličková

pedagog: Tereza Frolíková

Angličtina/ tělesná výchova: Mgr. Irena Červenková

Asistenti pedagoga:   Martina Bednaříková

Ing.Bc. Tereza Illková

Zuzana Škvorová

Vychovatelky:               Martina Chalupová

Ivana Roučková

Vzdělávání hrou

2Na naší škole se děti učí jak klasickými, tak novými metodami, jako je např. metoda splývavého čtení, tzv. sfumato. Hodiny si zpestřujeme i nejrůznějšími projekty. Děti pracují jednotlivě, ale i v malých či větších skupinách, např. v tzv. "hnízdech", kdy mají možnost vyzkoušet si spolupráci a naučit se respektu k možnostem a schopnostem ostatních. Při společné práci v klidové části třídy zas mohou dát prostor vlastní fantazii a tvořivosti. Každá třída je vybavena interaktivní tabulí.

Sportujeme i tvoříme

hřiště

Naše škola bohužel nemá k dispozici tělocvičnu. Nicméně nezahálíme a dětem se dostává aktivního pohybu. Na přelomu podzimu a zimy tráví část výuky děti dvou ročníků na plaveckém výcviku. Po celý rok využíváme blízkého lesa pro nejrůznější sportovní aktivity, les je pro děti tělocvičnou i hřištěm zároveň. Součástí školního pozemku je i venkovní třída tzv. amfiteátr. Tento prostor lze využít, jak pro výuku, tak pro relaxační činnosti. V naší škole je dětem umožněno plně vyjádřit své pocity a vnímání světa kolem sebe. Dbáme na estetický rozvoj, děti vyrábí nejrůznější dárky pro maminky, seniory, ale třeba i samy sobě pro radost.

Pro rok 2022/2023 je naší prioritou prohloubení učiva z loňského roku. Během minulého školního roku se naše škola stala domovskou školou i pro děti ukrajinských uprchlíků, kteří v naší zemi hledají útočiště v době válečného konfliktu v jejich zemi. Budeme se i nadále snažit o jejich co nejpřirozenější začlenění do kolektivů, kdy dětem vštěpujeme základy vzájemné podpory a pomoci.

středa 20. 3. zataženo 14/6 °C
čtvrtek 21. 3. zataženo 17/7 °C