Základní škola Tuchoměřice
ZŠ Tuchomeřice

Pohodové září všem :-)

O nás

Záleží nám na vývoji vašich dětí. Naše škola je zárukou kvalitní výuky stálým pedagogickým sborem. Naším cílem je děti vzdělávat a probouzet v nich zvědavost.

1Zkušení pedagogové

Zárukou kvalitní výuky na naší škole je stálý pedagogický sbor, který splňuje kvalifikační předpoklady podle zákona.

Součástí sboru jsou v současné chvíli i tři asistenti pedagoga, kteří spolupracují s dětmi s nejrůznějšími problémy pod profesionálním vedením učitelek.

Zaměstnanci školy

Ředitelka školy: Mgr. Iva Zavadilová

Tř. učitelka 1. třídy: Mgr. Iva Zavadilová

Tř. učitelka 2. třídy: Mgr. Markéta Debroise

Tř. učitelka 3. třídy: Mgr. Daniela Lechnerová

Tř. učitelka 5. třídy: Mgr. Jaroslav Piskač

Angličtina/ tělesná výchova: Mgr. Irena Červenková  irena.robin@seznam.cz

Hudební výuka: Mgr. Kateřina Lapáčková lapackova@atlas.cz

Asistenti pedagoga:   Martina Bednaříková

Vladislav Halamíček

Zuzana Škvorová

Vychovatelky:               Martina Chalupová

Ivana Roučková

Vzdělávání hrou

2Na naší škole se děti učí jak klasickými, tak novými metodami, jako je např. metoda splývavého čtení, tzv. sfumato. Hodiny si zpestřujeme i nejrůznějšími projekty. Děti pracují jednotlivě, ale i v malých či větších skupinách, např. v tzv. "hnízdech", kdy mají možnost vyzkoušet si spolupráci a naučit se respektu k možnostem a schopnostem ostatních. Při společné práci v klidové části třídy zas mohou dát prostor vlastní fantazii a tvořivosti. Každá třída je vybavena interaktivní tabulí.

Sportujeme i tvoříme

3Naše škola bohužel nemá k dispozici tělocvičnu. Nicméně nezahálíme a dětem se dostává aktivního pohybu. Na přelomu podzimu a zimy tráví část výuky děti dvou ročníků na plaveckém výcviku. Po celý rok využíváme blízkého lesa pro nejrůznější sportovní aktivity, les je pro děti tělocvičnou i hřištěm zároveň. v letošním roce došlo k úpravě povrchu školní zahrady, která se tak stane plnohodnotnou součástí tělesné výchovy.

V naší škole je dětem umožněno plně vyjádřit své pocity a vnímání světa kolem sebe. Dbáme na estetický rozvoj, děti vyrábí nejrůznější dárky pro maminky, seniory, ale třeba i samy sobě pro radost.

Pro rok 2020/2021  je naší prioritou prohloubení učiva z loňského roku, které bylo vzděláváno formou distanční výuky. Dále  máme v plánu projekty jako například: aktivní spolupráce dětí na tvorbě školního časopisu nebo prohloubení dramatické výchovy ve smyslu přípravy na závěrečné rozloučení s letošní pátou třídou.

Počasí dnes:

18. 9. 2020

skorojasno

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

1843rok založení

75počet žáků