Základní škola Tuchoměřice
ZŠ Tuchomeřice

Naše škola zvládne všechno... i distanční výuku :-).

Prohlášení v souvislosti s možným šířením koronaviru

viry

prohlášení týkající se prevence proti koronaviru

Vážení rodiče, v souvislosti s možností šíření koronaviru věnujte, prosím, pozornost následujícím řádkům:

Žádám rodiče o preventivní karanténu dětí, pokud jste v posledních 14 dnech navštívili Itálii. V následujících 14 dnech po opuštění daného regionu sledujte svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže,kašel) a 2krát denně si měřili tělesnou teplotu. Pokud jste navštívili jinou oblast v zahraničí, kontaktujte KHS a informujte se o možném riziku nákazy. Pokud by hrozilo sebemenší riziko, opět dodržte 14 denní karanténu. 

  • http://www.khsstc.cz/
  •  e-mailová adresa:  vnn@khsstc.cz 
  • poradenská infolinka na telefonním čísle 771 137 070, která je v provozu od 9:00 – 19:00.
  • Další telefonní linka 736 521 357 funguje od 7:00 - 9:00 a od 19:00 do 22 hodin.
  • V pracovní době lze využít telefonní čísla na územní pracoviště Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, kde je možné se dle bydliště obrátit na pracovnice protiepidemických oddělení jednotlivých územních pracovišť. 

Prosím neriskujme rychlé šíření, které ve škole hrozí, a nechte děti 14 dní doma i v případě, že nemají žádné příznaky onemocnění.

Doporučuje rovněž sledovat pokyny Státního zdravotního ústavu a ministerstva zdravotnictví. Základní prevencí této infekční nemoci je dodržování základních hygienických návyků, tedy hygieny rukou, etikety kýchání, nezdržování se v prostorech s velkým počtem osob, pestrá strava a dostatečný přísun vitamínů. Zajistěte důkladné poučení vašich dětí o tom, jak si správně mýt ruce, mnoho dětí to neumí. Každé dítě musí mít papírové kapesníčky pro případ náhodného kýchnutí nebo zakašlání. Pokud má dítě projevy nachlazení, teplotu nebo jiné zdravotní potíže nechte ho doma. Do školy patří pouze zdravé děti. Dále prosím o vysvětlení dodržování dalších hygienických pravidel včetně toho, že toalety slouží pouze k vykonání osobní potřeby, není to vhodné místo ke hraní. Stále to řešíme i se staršími dětmi.

ODKAZY NA DŮLEŽITÉ WEBY:

Upozorňuji, že v případě vypuknutí epidemie nemoci COVID-19 v ČR by ministerstvo školství mohlo přerušit školní rok vyhlášením zvláštních prázdnin. Výuka by se mohla omezit také na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví nebo krajských hygieniků, po dohodě s nimi případně i na popud ředitele školy. Její vedení by mělo kontaktovat hygieniky, pokud by mělo podezření na onemocnění u některého žáka. Škola musí zajistit jeho oddělení od ostatních dětí, hygienická stanice či lékař pak mohou nařídit jeho karanténu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva školství.

"Opatření podle zákona o ochraně veřejného zdraví mají přednost před pravidly podle školských předpisů týkajících se například organizace školního roku, vyučování nebo poskytování školských služeb," uvedl úřad. Kvůli ohrožení nákazou tak ministerstvo zdravotnictví nebo krajská hygienická stanice mohou rozhodnout o omezení výuky.

Doufám, že k žádným problémům nedojde. Máme dostatečné zásoby desinfekčních prostředků, které běžně a pravidelně používáme při úklidu. Také využíváme desinfekci parním strojem. Vzhledem k možnosti proniknutí viru do obce, budeme desinfikovat toalety, lavice, kliky a podlahy denně. Žáci mají možnost si umýt ruce mýdlem a teplou vodou a použít papírový ručník. Odpad je i s pytli denně vynášen. Budeme bedlivě sledovat dodržování základních hygienických návyků. Vše konzultujeme se zřizovatelem školy a postupujeme ve vzájemné součinnosti. 

Ředitelka školy Mgr. Iva Zavadilová

 

Datum vložení: 6. 3. 2020 9:55
Datum poslední aktualizace: 6. 3. 2020 10:13
Autor: Správce Webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

27. 1. 2021

zatazeno

Bude oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, na západě k večeru místy sněžení. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty -1 až -5°C.

1843rok založení

75počet žáků

5počet tříd

družinaškolníček

Kde nás najdete

Motto školy

"NEUČÍME SE PRO ŠKOLU, ALE PRO ŽIVOT." - Seneca